Blog

Aktuální informace z klubu

Vzhledem k aktuální COVID situaci v ČR byla podzimní část okresního přeboru předčasně přerušena.
Dohrání podzimní části by mělo proběhnout během února na úmělých trávách. O všem Vás budeme informovat.

Během podzimu také probíhá rekonstrukce hospůdky na hřišti, za to děkujeme obci Sosnová.

Celý článek

V sobotu hostíme Polevsko

V sobotu 3.10. od 11:00 hostíme celek z Polevska.

Zveme všechny fanoušky a přátele sosnovského fotbalu. V provozu bude opět stánek s občerstvením.

Celý článek

Vysoká prohra v Dubí

Sosnové se toto utkání vůbec nepodařilo. Ve 20. minutě již prohrávala 2:0 a do poločasu inkasovala ještě do třetice.

Druhý poločas chtěli sosnovští udělat něco s výsledkem. Bohužel branky přidávali hráči Dubé. V závěru pouze Sosnová dokázala skore pouze upravit.

Utkání plné chyb a nepřesností, hrané za silného deště skoncilo porážkou 6:3.

Celý článek

Důležitá výhra proti Jestřebí

19.9. jsme na svěm hřišti přivítali celek z Jestřebí. Jednalo se o zápas mezi prvním a třetím celkem tabulky.

Sosnová byla v úvodních minutách lepším týmem a více držela míč na svých kopačkách. Ve 20. minutě přišlo vyloučení hostujícího hráče za nesportovní chování. Bohužel i v deseti dokázalo Jestřebí dvakrát skorovat. Nejprve se po standartní situaci trefil hlavou Podroužek a poté svůj samostatný nájezd proměníl Kýček. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:2 pro hosty.

Druhý poločas byl v reřii Sosnové. Na 1:2 snížil Milner. Ten stejný hráč dokázal 10 minut před koncem vyrovnat na 2:2.
Už se vše schylovalo k penaltovému rozstřelu, když si vzal míč Robert Slipčenko a ranou z vápna otočil skore na 3:2.

Sosnová tak po velmi dobrém výkonu otočilo skore a radovala se z vítězství 3:2

Celý článek

V sobotu doma s Jestřebím

V sobotu 19.9.2020 od 11:00 přivítáme na svém hřišti celek Jestřebí.

Zveme všechny fanoušky a příznivce sosnovského fotbalu na tento šlágr!

Celý článek

3 BODY ZE STRUŽNICE

Stružnice 0:2 Sparta Sosnová
branky: Sameš 2x
V neděli odpoledne zajížděli hráči Sosnové k utkání do Jezvé, kde nastupuje celek Stružnice.
Sosnovou nečekalo nic lehkého, což se ukázalo hned od úvodních minut. Vstup do utkání sosnovským vůbec nevyšel a předvedená hra nebyla dobrá. Proto si většinu šancí vytvářeli především hráči Stružnice. Sosnová neinkasovala jen díky dobrým zákrokům brankáře Svobody a tak se do šaten šlo za stavu 0:0.
Druhý poločas začala Sosnová lépe, ale první velikou šanci měla opět Stružnice, když trefila břevno. To na druhé straně byla první veliká šance druhého poločasu využita. David Volf zatáhnul na pravé straně míč a následným centrem našel Zdeňka Sameše, který už neměl problém otevřít skóre. Poté hru ovlivnila ČK pro obránce Stružnice, který těsně před vápnem fauloval unikajícího Roberta Slipčenka. Z následného přímého kopu se Sosnová radovala z vedení 2:0. David Volf rozehrál na krátko s Janem Klimentem, který zpětnou přihrávkou našel volného Zdeňka Sameše, který přidal svoji druhou branku v zápase.
Utkání tedy skončilo šťastným, ale velmi cenným vítězstvím 2:0!!
Sestava: Svoboda - Ritschel, Poláček, Sameš, Milner - Vokoun, Slipčenko M, Kliment, Chyna, - Hamata, R. Slipčenko

Celý článek

Vysoká výhra nad FK Kravaře

Sparta Sosnová 6:0 FK Kravaře
branky: R. Slipčenko 3x, Chyna, Volf, Kliment
V sobotu dopoledne jsme na svém hřišti přivítali celek z Kravař.
Prvni poločas byla Sosnova lepším mužstvem a držela více balon na svých kopačkách což vyústilo v poločasové vedení 3:0.
Nejprve po faulu na Roberta Slipčenka následoval pokutový kop, který sám faulovaný bez problémů proměnil. Na 2:0 zvýšil po centru Jirky Vokouna hlavičkující Radek Chyna. Stejný hráč poté vyhrál souboj s protihráčem na půlce hřiště, míč se dostal k Davidu Volfovi, který téměř z poloviny hřiště přehodil brankáře Kravař.
Začátek druhého poločasu vyšel lépe Kravařům, ale snížit se jim nepodařilo. Naopak to byla Sosnová, kdo přidával branky. Na 4:0 zvýšil po faulu na Tomáše Hamatu z dalšího pokutového kopu opět Robert Slipčenko. Na 5:0 zvýšil Jan Kliment, který si za vápnem našel odražený balon a pohotovou střelou překonal hostující brankáře. Na konečných 6:0 upravil skóre po samostatném úniku Robert Slipčenko, který dovršil hattrick.
Sestava: Svoboda - Vokoun, Poláček, Sameš, Milner - Kočí, Volf, Kliment, Chyna, - M. Slipčenko, R. Slipčenko

Celý článek

Porážka s H. Policí

V neděli zajížděla Sparta Sosnová k dalšímu misrovskému utkání. Tentokrát na hřiště H. Police. Sosnové chybělo 6 hráčů základní sestavy.

První poločas vyšel lépe fotbalistům Sosnové. Nejprve se prosadil Radek Chyna, když nejrychleji zareagoval na střelu Zdeňka Austa a pohotovou dorážkou otevřel skóre. Na 2:0 zvýšil Milan Slipčenko, který si v pokutovém území našel centr Zdeňka Austa a přesnou hlavičkou nedal domácímu brankáři šanci. Sosnová, tak šla do kabin s vedením 2:0.

Druhý poločas vyšel o mnoho lépe domácí Horní Polici. Nejprve snížil domácí David Kalina a na 2:2 vyrovnal Michal Bizoň. Sosnové se poté podařilo vstřelit branku, tu však hlavní rozhodčí neuznal pro velmi sporný offside.

Utkání tedy skončilo remízou 2:2 a rozhodovaly pokutové kopy. V těch se lépe vedlo domácí Polici, která si připisuje bod navíc.

Sestava: Svoboda - Kočí, Vokoun, Sameš, Bílý - Hamata, Slipčenko, Aust, Ritschel - Chyna, Gavlík

Penalty:
Proměnili: Slipčenko, Kočí, Chyna, Vokoun, Ritschel
Neproměnili: Sameš, Hamata, Bílý, Aust

Celý článek

Prohra s Lokomotivou

Hráči Sparty Sosnové sehráli přátelské utkání s Lokomotivou Česká Lípa, která přijela v kombinovaném kádru hráčů A i B mužstva.

Úvod vyšel lépe Sosnové, která držela častěji míč na svých kopačkách a vytvářela si řadu příležitostí. První branka přišla po akci Jirky Vokouna, který zatáhnul míč po pravé straně a následným centrem našel Roberta Slipčenka. Jeho střelu ještě hostující brankář chytil, ale následnou dorážkou otevřel skóre Jan Kliment. Na 2:0 zvýšil Radek Chyna po přihrávce od Tomáše Hamaty. První poločas tedy vyhrála Sosnová 2:0.

Ve druhém poločase dostali přiležitost i hráči ze širšího kádru a na hře to bylo znát. Lokomotiva převzala otěže a postupně zápas otočila ve svůj prospěch.

Sosnová 2:3 Lokomotiva Česká Lípa

Již tuto sobotu od 11:00 k nám k 1. mistrovskému utkání přijede celek Skalice B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.